Kolejne utrudnienia pod wiaduktem na Zamłynie. Tym razem objazd w kierunku Łagiewnik

Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami pod wiaduktem w rejonie Zamłynia. Zamknięty zostanie jeden pas, wprowadzone zostaną objazdy. Zmienią się także trasy niektórych linii autobusowych. Tymczasowa organizacja ruchu ma potrwać miesiąc.

Tymoteusz Staniek
Rozbiórka wiaduktu w Bytomiu

Kierowcy od początku roku muszą liczyć się z utrudnieniami pod wiaduktem kolejowym w rejonie Zamłynia. Przez kilka kolejnych weekendów przejazd tamtędy był całkowicie niemożliwy, ponieważ ciężki sprzęt rozbierał poszczególne elementy konstrukcji.

Z kolei od poniedziałku, 13 lutego, kierowców obowiązywała będzie tymczasowa organizacja ruchu, co oznacza objazd dla osób jadących ze Śródmieścia w kierunku Łagiewnik.

- Zmiany będą polegały na zwężeniu jezdni pod wiaduktem i wprowadzeniu zakazu poruszania się skrajnym prawym pasem ruchu od pl. Michała Wolskiego w kierunku ul. Zabrzańskiej. W stronę Szombierek kierowcy pojadą wewnętrznym pasem ruchu - po torowisku - informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Kierowcy jadący w kierunku Łagiewnik będą musieli skorzystać z objazdów:

  1. od strony pl. Michała Wolskiego: ul. Karola Miarki, Chorzowska, Starochorzowska, Krzyżowa;
  2. od strony skrzyżowania pl. Michała Wolskiego i ul. Jagiellońskiej: ul. Jagiellońską, pl. Michała wolskiego, ul. Powstańców Warszawskich, Stanisława Moniuszki, Karola Miarki, Chorzowską, Starochorzowską, Krzyżową;
  3. od strony skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i Stanisława Moniuszki: ul. Jagiellońską, Stanisława Moniuszki, Karola Miarki, Chorzowską, Starochorzowską, Krzyżową.

Na samej ul. Jagiellońskiej zamknięty zostanie jeden z pasów ruchu. Kierowcy będą mogli jechać skrajnym prawym pasem w kierunku pl. Michała Wolskiego oraz jednym pasem po torowisku w kierunku Szombierek.

Zmiany mają obowiązywać do 13 marca.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

W związku z tym etapem przebudowy wiaduktu w rejonie Zamłynia od poniedziałku, 13 lutego, zmieniona będzie trasa przejazdu linii 201. Będzie ona rozpoczynała i kończyła kursy na przystanku tymczasowym Szombierki Szyb Krystyna, a przystanki Bytom Dworzec i Bytom Powstańców Warszawskich nie będą obsługiwane.

- Trasa linii 201 w kierunku przystanku Szombierki Szyb Krystyna będzie biegła z uwzględnieniem przystanków Łagiewniki Gojny NŻ - Bytom Zamłynie - Szombierki Szyb Krystyna, natomiast w kierunku Chorzowa z uwzględnieniem przystanków: Szombierki Szyb Krystyna - Bytom Zamłynie (stanowisko zlokalizowane na ul. Zabrzańskiej, naprzeciwko istniejącego stanowiska autobusowego) - Bytom Łagiewnicka - informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Natomiast linia 92 nie będzie obsługiwała przystanków: Bytom Łagiewnicka, Łagiewniki Gojny NŻ, Łagiewniki Szyby Rycerskie.

I love my Dad zdjęcie z filmu 2

Może Cię zainteresować:

Przekorne walentynki 2023 w Bytomskim Centrum Kultury. Nie tylko dla zakochanych. W programie m.in. pokaz przedpremierowy filmu "I love my dad"

Autor: Katarzyna Pachelska

09/02/2023

Strażacy wspominają zmarłego kolegę

Może Cię zainteresować:

Pogrzeb 23-letniego Dawida odbędzie się w kościele Św. Jacka. Pożegnają go m.in. druhowie OSP

Autor: Redakcja Bytomski

09/02/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził bez uprawnień i pod wpływem narkotyków. Grożą mu 3 lata

Autor: Redakcja Bytomski

08/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon