Piłsudskiego odżywa. Kolejni lokatorzy odebrali klucze

Pierwsi mieszkańcy odebrali klucze do mieszkań w wyremontowanej kamienicy przy ul. Piłsudskiego 40. Wśród nich jest także pani Sylwia, która porusza się na wózku inwalidzkim.

To już kolejny budynek przy ulicy Piłsudskiego, który zostaje zasiedlony. Miasto Bytom w ramach programu rewitalizacji przeprowadza generalny remont aż 7 kamienic w tym rejonie. Przy Piłsudskiego 40 firma Efekt sp. z o.o. wykonała m.in. retryfikację (wyprostowanie bryły budynku), izolację przeciwwilgociową, montaż nowej stolarki okiennej, odtworzenie balkonów, renowację elewacji i klatki schodowej, remont dachu, wymianę stropów oraz wszystkich instalacji.

Prace objęły również przemurowanie parteru, gdzie wcześniej znajdowały się lokale użytkowe. W ten sposób utworzono mieszkanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, które dzięki temu nie będą musiały zmagać się z barierami budowlanymi.

W tej niewielkiej kamieniczce łącznie znalazły się 3 mieszkania. W każdym z nich zostały wydzielone łazienki, a także wykonano nową instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z dwufunkcyjnego kotła gazowego. Ze względu na brak podpiwniczenia budynku na wyremontowanym strychu utworzono komórki lokatorskie.

Lokatorzy odebrali klucze

W piątek, 19 stycznia prezydent Mariusz Wołosz przekazał klucze nowym lokatorom. Jedną z nich jest rodzina pani Sylwii, która porusza się na wózku inwalidzkim. Klucze do nowego mieszkania odebrał także pan Bogusław z rodziną, który od 2021 roku z uwagi na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego przebywał w lokalu przejściowym, którego częściowe koszty pokrywane są ze środków finansowych Bytomskich Mieszkań. Był to też ważny dzień dla pani Marty z rodziną, która także od 2021 roku przebywała w lokalu przejściowym.

- Zgodnie z prawem, rodzinom, które decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zostały wykwaterowane z wcześniej zajmowanych mieszkań, mamy obowiązek zapewnić lokal przejściowy. Częściowo koszty z tego tytułu pokrywane są ze środków finansowych gminy, dlatego tak ważne są sukcesywne remonty wolnych lokali i wskazywanie ich osobom uprawnionym do ich otrzymania i oczekującym na nie w lokalach przejściowych - mówi Magdalena Górak, dyrektorka Bytomskich Mieszkań.

Koszt przebudowy kamienicy przy ul. Piłsudskiego 40 wyniósł ponad 3,5 mln zł. Przeszło 3 miliony pokryło dofinansowanie, natomiast wkład gminy Bytom wyniósł zaledwie niecałe 419 tys. zł.

Przebudowa chodnika pilsudskiego

Może Cię zainteresować:

Kamienice pięknieją. Pora na ulicę. Ruszył remont Piłsudskiego

Autor: Daniel Lekszycki

25/10/2023

Po ulicach Dworcowej i Piekarskiej czas na Piłsudskiego i plac Sobieskiego Będzie kolejny plac budowy w centrum Bytomia

Może Cię zainteresować:

Po ulicach Dworcowej i Piekarskiej czas na Piłsudskiego i plac Sobieskiego. Będzie kolejny plac budowy w centrum Bytomia

Autor: Maciej Poloczek

29/09/2023

Polichromie

Może Cię zainteresować:

W kamienicach przy ul. Piłsudskiego odkryto polichromie

Autor: Redakcja Bytomski

22/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon