Na Tarnogórską w Bytomiu wróci supermarket. Powstanie tam, gdzie Tesco

Kolejna lokalizacja po dawnym sklepie Tesco w Bytomiu doczeka się zagospodarowania. Prace budowlane już ruszyły.

Mateusz Bałwas
Budowa lidla w miejscu tesco

Niektórzy bytomianie mogą jeszcze pamiętać czasy, gdy przy ulicy Tarnogórskiej w rejonie skrzyżowania z Olimpijską istniał market AS prowadzony przez Przedsiębiorstwo Budowy Szybów. W późniejszych latach uruchomiono tam francuski dyskont Leader Price, lecz w 2006 roku sieć całkowicie wycofała się z Polski i odsprzedała swoje sklepy brytyjskiemu Tesco.

Pod tą marką supermarket funkcjonował do grudnia 2018 roku, kiedy w jego magazynie wybuchł pożar spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej i zapaliła się skrzynia z fajerwerkami. Po tym zdarzeniu sklep już nie wznowił działalności.

Niedługo później sieć Tesco rozpoczęła proces wycofywania się z Europy Środkowej. Firmie nie udało się znaleźć jednego kupca dla wszystkich obiektów, dlatego poszczególne nieruchomości trafiły do różnych właścicieli, z czego najwięcej z nich sprzedano duńskiemu Netto. Ostatecznie dawny supermarket przy ul. Tarnogórskiej wyburzono w 2020 roku.

Decyzja o rozbiórce nie dziwi, ponieważ tamtejsze Tesco było już przestarzałe, jak na dzisiejsze standardy. Do wejścia prowadziły wysokie schody, w środku było ciasno, a wyposażenie też nie było już pierwszej młodości. Przede wszystkim budynek był znacznie mniejszy, niż inne bytomskie markety. Jego powierzchnia wynosiła ok. 700 mkw, podczas gdy pobliska Biedronka przy ul. Strzelców Bytomskich ma ponad 1200 mkw, zaś Netto przy Łużyckiej ok. 1000 mkw.

Przy ul. Tarnogórskiej powstanie ósmy Lidl w Bytomiu

Jak udało nam się dowiedzieć, przy ulicy Tarnogórskiej powstanie nowy supermarket. W ubiegłym roku inwestor przystąpił do porządkowania terenu. Od strony ulicy Strzelców Bytomskich zlikwidowano parking strzeżony i wyburzono stare garaże. Właściwa budowa ruszyła w połowie lutego.

W miejscu dawnego Tesco powstanie kolejny sklep sieci Lidl w Bytomiu. Obiekt ma być dostępny zarówno z ulicy Tarnogórskiej, jak i od strony ul. Strzelców Bytomskich, gdzie zostanie przebudowany układ drogowy w rejonie skrzyżowania z aleją Legionów, który m.in. umożliwi wjazd na parking przyszłego marketu. Prace przy budowie nowego Lidla mają potrwać do końca września tego roku. Otwarcie zapewne nastąpi nieco później.

- Sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 850 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny - informuje Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

W tym roku Bytom będzie mieć znaczący wkład w ekspansję niemieckiej sieci, bowiem powstają tu obecnie aż dwa sklepy tej marki. Drugi z nich ma zostać otwarty przy ul. Chorzowskiej - również w miejscu dawnego Tesco.

Lidl obi chorzowska

Może Cię zainteresować:

Znany dyskont zostanie otwarty w miejscu Tesco w Bytomiu

Autor: Daniel Lekszycki

21/02/2024

Ortofotomapa hipermarketu przy ul. Chorzowskiej w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Bytom/Chorzów: PRL-owski gigant handlowy... który nie powstał

Autor: Daniel Lekszycki

12/01/2024

Remont supersamu 01

Może Cię zainteresować:

Supersam w remoncie. W PRL-u był największym domem towarowym Bytomia

Autor: Daniel Lekszycki

05/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon