Park handlowy na Stroszku się rozrasta. Jakie sklepy powstaną w miejscu starego stadionu?

Przy parkingu parku handlowego Stary Stadion wyrósł kolejny budynek. Już niebawem zostaną tam otwarte kolejne sklepy. Wiemy już, co tam będzie.

Rozbudowa stary stadion

O budowie nowego pawilonu w miejscu dawnego stadionu Ruchu Radzionków przy ulicy Narutowicza informowaliśmy pod koniec lipca. W 2019 roku powstał tu park handlowy, w którym mieszkańcy Stroszka, Vitoru i Sójczego Wzórza mają do dyspozycji dyskont spożywczy, market budowlany, całodobową siłownię, salę zabaw dla dzieci, drogerię, market RTV AGD, bank, salonik prasowy, kilka sklepów z odzieżą i wyposażeniem domu oraz lokale gastronomiczne.

Inwestycja okazała się strzałem w dziesiątkę i przyciąga rzesze klientów, dlatego w ciągu czterech lat istnienia tutejszy park handlowy co rusz jest rozbudowywany. Tym razem wzniesiono niezależny pawilon o powierzchni 1096 mkw, w którym znajdą się trzy lokale handlowe oraz ogólnodostępna toaleta z pomieszczeniem do karmienia i przewijania dzieci. Obiekt jest już bliski ukończenia.

- W celu umożliwienia dostępu do wejść głównych budynku zaprojektowano ciąg pieszy wzdłuż elewacji frontowej z jednej strony umożliwiający dojście do poszczególnych lokali bezpośrednio z poziomu parkingu natomiast z drugiej strony poprzez schody terenowe - informuje Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jak udało nam się dowiedzieć, w nowym budynku na przełomie listopada i grudnia zostaną otwarte następujące sklepy: Dealz - 500 mkw. (brytyjska sieć sklepów z żywnością, środkami czystości i higieny osobistej, artykułami biurowymi, narzędziami itp.), Smyk - 350 mkw (polska sieć sklepów z artykułami dla dzieci) oraz Delfin - 200 mkw (sieć sklepów zoologicznych).

Ponadto w sąsiednim pawilonie, obok saloniku Kolporter już 27 października odbędzie się otwarcie salonu Empik o powierzchni 200 mkw. Sieć od wybuchu pandemii nie była obecna w naszym mieście, a tymczasem w odstępie miesiąca powstaną tu aż dwa takie sklepy. Pierwszy z nich ma rozpocząć działalność już 29 września w galerii Agora, o czym pisaliśmy w tym artykule. Oba salony będą oferować wydawnictwa literackie, muzyczne i prasowe, zabawki, gry planszowe, artykuły papiernicze i kreatywne oraz gadżety i prezenty.

To najpewniej nie koniec nowości w parku handlowym Stary Stadion. Choć miejsca zostało tam już niewiele, to w planach są kolejne rozbudowy. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Rozbudowa parku handlowego Stary Stadion

Może Cię zainteresować:

Jeszcze więcej sklepów w miejscu dawnego stadionu

Autor: Daniel Lekszycki

30/07/2023

Empik bytom agora

Może Cię zainteresować:

Empik powstaje w Galerii Agora w Bytomiu. Wraca do naszego miasta po kilkuletniej przerwie

Autor: Katarzyna Pachelska

14/09/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon