Park handlowy przy Chorzowskiej. Pierwsze sklepy już otwarte!

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w parku handlowym S1 powstałym w miejscu dawnego hipermarketu Tesco. Obiekt będzie otwierany stopniowo przez najbliższe kilka tygodni. Pierwsze sklepy jednak już działają.

Jan Mendyk
Park handlowy s1 bytom

W marcu ubiegłego roku ruszyły prace rozbiórkowe starego hipermarketu i stacji benzynowej przy ulicy Chorzowskiej 86. Hala została wyburzona tylko częściowo. Z pozostawionej części utworzono zabudowę w kształcie litery L, natomiast po przeciwnej stronie parkingu wybudowano zupełnie nowy budynek, tworząc w ten sposób powierzchnię dla 18 dużych sklepów. Inwestorem jest niemiecka firma Saller Polbau, która posiada kilkadziesiąt retail parków w całej Polsce.

Najpoważniejsze roboty budowlane dobiegły już końca. Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz lokali. Nie przewidziano jednak wspólnego otwarcia całego parku handlowego. Część sklepów już działa, natomiast uruchomienie pozostałych powinno nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Pierwszym punktem otwartym przy Chorzowskiej jest apteka Dbam O Zdrowie, która znajduje się z boku całego kompleksu, od strony Selgrosa. Jako drugi, w czwartek 25 kwietnia został otwarty sklep Action - to już trzecia lokalizacja tej holenderskiej sieci w naszym mieście.

- Otwierając kolejne sklepy w Polsce, tym razem w Bytomiu i Tychach, jesteśmy o krok dalej w rozwoju Action w naszym kraju. Jesteśmy przekonani, że nowi klienci z przyjemnością będą odkrywać nasz stale zmieniający się asortyment w najniższej cenie - komentuje Paweł Essel, Dyrektor Generalny Action w Polsce. - Wybierając lokalizację nowych sklepów, zwracamy uwagę na to, gdzie będą się znajdować. Dobry dojazd, wygodny parking, a także bliskość centrum miasta lub znanego już centrum handlowego sprawiają, że nasze sklepy wyróżniają się atrakcyjną lokalizacją, często znaną i lubianą przez okolicznych mieszkańców - dodaje Paweł Essel.

Od soboty, 27 kwietnia od godziny 8:00 klienci będą mogli robić zakupy również w salonie RTV Euro AGD. Sieć zapowiada z tej okazji różne niespodzianki i promocje.

Kolejne otwarcia w parku handlowym S1 w Bytomiu

Jeszcze przed majówką, 30 kwietnia, mają zostać otwarte sklepy Dealz oraz Pepco. Tuż po długim weekendzie, 8 maja, nastąpi otwarcie trzeciego punktu Maxi Zoo w Bytomiu. Na 23 maja zaplanowano uruchomienie pierwszego w Bytomiu sklepu Woolworth. Z kolei otwarcie dyskontu spożywczego Lidl przewidziano dopiero na 15 czerwca.

Daty otwarcia pozostałych sklepów nie zostały jeszcze ujawnione. W parku handlowym przy Chorzowskiej powstaną jeszcze:

  • Sinsay
  • Martes Sport
  • Smyk
  • Media Expert
  • Tedi
  • Hebe
  • Rossmann
Woolworth bytom chorzowska

Może Cię zainteresować:

100 lat temu mieli dom handlowy na Bulwarze. Słynna marka wraca do Bytomia

Autor: Daniel Lekszycki

06/03/2024

Ortofotomapa hipermarketu przy ul. Chorzowskiej w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Bytom/Chorzów: PRL-owski gigant handlowy... który nie powstał

Autor: Daniel Lekszycki

12/01/2024

Budowa lidla w miejscu tesco

Może Cię zainteresować:

Na Tarnogórską w Bytomiu wróci supermarket. Powstanie tam, gdzie Tesco

Autor: Daniel Lekszycki

01/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon