Pozimowe dziury w drogach muszą zniknąć. Ruszyły prace przy al. Jana Pawła II. Chorzowska kolejna do remontu

Pozimowe dziury w drogach stwarzają realne niebezpieczeństwo. W Bytomiu właśnie ruszyły pierwsze remonty ubytków nawierzchni jezdni. Najpierw al. Jana Pawła II i ul. Chorzowska. Zaraz potem ekipy drogowców pojawią się na drogach krajowych i wojewódzkich oraz najbardziej uczęszczanych ulicach miasta.

We wtorek 23 stycznia 2024 r. rozpoczął się remont nawierzchni asfaltem lanym przy al. Jana Pawła II. W środę prace remontowe ruszą też przy ul. Chorzowskiej. Jak zapewnia Urząd Miasta, zabezpieczenie ubytków na najbardziej uczęszczanych miejskich ulicach oraz drogach krajowych i wojewódzkich to dopiero pierwszy etap naprawy jezdni. Pozimowe dziury w drogach stwarzają niebezpieczeństwo w ruchu, dlatego konieczne jest ich pilne załatanie. W najbliższych tygodniach Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu będzie przygotowywał zamówienie publiczne, które wyłoni wykonawcę bieżących remontów nawierzchni jezdni.

- W pierwszej kolejności doraźne remonty ubytków w nawierzchni dróg
realizowane będą na głównych szlakach komunikacyjnych w Bytomiu. Warunki atmosferyczne sprzyjają rozpoczęciu prac - informuje zespół prasowy Urzędu Miasta w Bytomiu.

Zadanie realizuje bytomska firma, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Aquamer. Koszt pierwszego etapu remontów nawierzchni jezdni to 251 tys. zł.

Petfur butelkomat

Może Cię zainteresować:

Pierwszy butelkomat w Bytomiu stanął w Atrium Plejada

Autor: Daniel Lekszycki

20/01/2024

Przekazanie kluczy nowym lokatorom z Piłsudskiego 40

Może Cię zainteresować:

Piłsudskiego odżywa. Kolejni lokatorzy odebrali klucze

Autor: Redakcja Bytomski

19/01/2024

Lokal w bytomiu

Może Cię zainteresować:

Manuffaktura i Fundacja Inqubator Teatralny kolejny rok poprowadzą "lokal w Bytomiu". W planach finał WOŚP, Fajer i wskrzeszenie inicjatywy lokalnej

Autor: Redakcja Bytomski

17/01/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon