Ponad 4 mln zł z GZM na inwestycje drogowe w Bytomiu. Budowa kolejnych odcinków ulicy Bażantowej i chodnika w Suchej Górze

Bytom pozyskał ponad 4 miliony złotych dofinansowania z Górnośląsko Zagłębiowskiej-Metropolii na inwestycje drogowe. Środki zostaną przeznaczone na budowę kolejnych odcinków ulicy Bażantowej oraz fragmentu chodnika w Suchej Górze.

Kolejne odcinki ulicy Bażantowej

Środki pozyskane z GZM na realizację inwestycji pomiędzy Szombierkami a Bobrkiem zostaną przeznaczone na budowę około 540 metrów drogi wraz z chodnikami, miejscami postojowymi, zjazdami do posesji oraz skrzyżowaniami.

W ramach budowy drogi gminnej łączącej ulicę Orzegowską w Szombierkach z ulicą Konstytucji w Bobrku zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, wpusty uliczne, a także oświetlenie drogi i elementy spowolnienia ruchu drogowego.

- Nowa droga o długości ponad 1 km skomunikuje osiedle mieszkaniowe „Fazaniec” od strony Szombierek, jak również poprawi bezpieczeństwo oraz umożliwi bezpośredni dojazd służb miejskich i ratunkowych do osiedla - przekazał Urząd Miasta w Bytomiu.

Budowa chodnika w Suchej Górze

Drugi z projektów to budowa chodnika wzdłuż ulicy Strzelców Bytomskich przy Domu Seniora w Suchej Górze. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w kwocie ponad 197 tys. zł.

W ramach projektu powstanie nie tylko chodnik łączący Dom Seniora z osiedlową ulicą w rejonie granicy z Tarnowskimi Górami, ale również przebudowana zostanie zatoka autobusowa na przystanku Sucha Góra Dolomity. Zatrzymują się tam autobusy linii nr 19 i 158 łączące Suchą Górę z Tarnowskimi Górami.

Park handlowy s1 bytom

Może Cię zainteresować:

Park handlowy przy Chorzowskiej. Pierwsze sklepy już otwarte!

Autor: Daniel Lekszycki

26/04/2024

Rodlo gorniki zbiorka na dokonczenie remontu boiska 2

Może Cię zainteresować:

Zbiórka na dokończenie remontu boiska Rodła Górniki. Sportowcy proszą o wsparcie internautów. To klub z ponad 100-letnią historią

Autor: Szymon Karpe

25/04/2024

Budowa nowego zakładu AND sp. z o.o.

Może Cię zainteresować:

Strefa ekonomiczna w Bytomiu zyska kolejny zakład. Ruszyła budowa

Autor: Daniel Lekszycki

06/04/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon