Trwa modernizacja Amfiteatru w Parku Miejskim. Remont zakończy się za nieco ponad miesiąc

Po dziewięciu latach od zakończenia budowy amfiteatru w Parku Miejskim im, Franciszka Kachla rozpoczęła się jego modernizacja. Remont muszli zakończy się w sierpniu, a koszty prac szacowane są na ponad 100 tysięcy złotych.

Trwa modernizacja muszli amfiteatru

W środę, 5 lipca rozpoczął się remont muszli Amfiteatru w Parku Miejskim. W ramach prac zostanie między innymi zostanie naprawiony dach. Remont muszli koncertowej zakończy się w sierpniu a koszt prac wyniesie ponad 100 tys. zł.

- Chorzowska firma DTE Kamiński Widera Spółka wykonuje prace zabezpieczająco - renowacyjne elementów drewnianych i blacharskich w Amfiteatrze - wyjaśnia bytomski magistrat.

Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w ramach prac firma zabezpieczy elementy drewniane - oczyści, zagruntuje, naniesie nową powłokę oraz naprawi dach - uszczelni poszycia dachu, poprawi montaż odgromienia i naniesie poprawki dekarskie blachy.

Nowy projekt muszli nawiązuje do starej konstrukcji

Pierwsza muszla funkcjonowała w parku od lat 60. XX wieku. Już na kilka lat przed modernizacją nie nadawała się do użytku. Jego konstrukcja była przerdzewiała, sama scena była już bardzo zniszczona, a garderoba zdewastowana. Wszystko to sprawiało, że obiekt nie nadawał się do organizacji dużych wydarzeń.

Przypomnijmy, że budowa amfiteatru zakończyła się w 2014 roku. Architekci, którzy zaprojektowali muszlę, wzorowali się na pierwotnej konstrukcji, przy wykorzystaniu współcześnie dostępnych materiałów oraz technologii. Próba „ratowania” elementów starego budynku według architektów pracowni Plus8.pl okazała się wówczas zbyt kosztowna i niekoniecznie przyniosłaby pożądany efekt. Natomiast samej budowy podjęło się Przedsiębiorstwo Budowlane „Lemter” z Bytomia.

Święto kolorów holi w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Święto kolorów Holi w Bytomiu. W Parku Miejskim ponownie zrobi się kolorowo

Autor: Martyna Urban

20/04/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon