Wypadek w Skarpie Bytom. 22-latek odpadł ze ściany wspinaczkowej. Lądował helikopter LPR

Dzisiaj, w piątek 2 lutego 2024 r., już po zmierzchu, na terenie przy Teatrze Rozbark w Bytomiu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wezwano go do wypadku, jaki wydarzył się na terenie Centrum Wspinaczkowego Skarpa Bytom.

Jak informują nas Czytelnicy, dzisiaj, w piątek 2 lutego 2024 roku, na terenie przy Teatrze Rozbark w Bytomiu wylądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wypadek w Centrum Wspinaczkowym Skarpa Bytom

Pierwsze doniesienia mówiły lakonicznie o "upadku z wysokości". Więcej światła na tę sprawę rzuca podkomisarz Anna Oczkiewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

- Ze wstępnych informacji wynika, że 22-letni mężczyzna spadł ze ściany wspinaczkowej w pobliskim Centrum Wspinaczkowym Skarpa Bytom. Nie używał żadnej liny asekuracyjnej - mówi Oczkiewicz. - Pogotowie zdecydowało o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Helikopter przetransportował mężczyznę do szpitala. Był on przytomny - dodaje.

Jak się dowiadujemy, wypadek miał miejsce wewnątrz Centrum, zewnętrzne ściany wspinaczkowe są zamknięte w sezonie zimowym. Mężczyzna, który uległ wypadkowi, był doświadczonym wspinaczem, szykującym się do zawodów. Prawdopodobnie padł ofiarą rutyny. Okoliczności wypadku będą wyjaśniać policja i inne służby.

Skarpa Bytom wydała oświadczenie na swoim profilu na Facebooku:

"Dzisiaj przed godz. 17 ze ściany przeznaczonej do wspinaczki na czas spadł doświadczony wspinacz przygotowujący się do zawodów. Na miejscu wypadku pojawili się zespół Pogotowia Ratunkowego i strażacy z PSP. Po zaopatrzeniu przez służby mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Jak w przypadku każdego poważnego wypadku, dokładny przebieg zdarzeń zbada Policja m. in. na podstawie przekazanego przez Skarpę Bytom zapisu z monitoringu".

Parking agora bytom 02

Może Cię zainteresować:

Agora Bytom ogranicza darmowe godziny parkowania. Płatne też w weekendy. Zmiany już od 1 lutego 2024 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

31/01/2024

Bytomski Jarmark Staroci

Może Cię zainteresować:

Zakończono pierwszy etap rozbudowy infrastuktury Bytomskiego Jarmarku Staroci

Autor: Michał Wroński

02/02/2024

Woreczki amfetaminy

Może Cię zainteresować:

Bytomianka miała kilogramy narkotyków. Od więzienia już się nie wywinie

Autor: Redakcja Bytomski

01/02/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon