Zaniedbany plac zabaw w Bytomiu zmieni się w wypasiony. Umowa na modernizację już podpisana

Ten plac zabaw nie zachęca, by się na nim bawić. Kilka niedużych atrakcji na krzyż, zarośnięty trawą. Ale to się ma wkrótce zmienić. Obiekt w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki przejdzie metamorfozę.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę na kompleksową modernizację placu zabaw przy ul. Palińskiego w Łagiewnikach. W ramach prac wykonawca zamontuje huśtawkę podwójną, huśtawkę wagonową, bujak sprężynowy, labirynt oraz wielofunkcyjny zestaw zabawowy wyposażony w zjeżdżalnię, piaskownicę i linarium. Koszt całej inwestycji to 89 tys. zł, a środki w całości pochodzą z budżetu miasta.

- W Łagiewnikach po okresowej kontroli placu zabaw zdecydowaliśmy się na jego kompleksową modernizację. Wyremontowana zostanie nawierzchnia, pojawią się nowe urządzenia, a cały obiekt zostanie ogrodzony - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Plac zabaw przy ul. Palińskiego ma powierzchnię około 225 mkw. Urządzenia zabawowe są już wyeksploatowane i konieczna jest ich wymiana, o co zabiegali mieszkańcy Łagiewnik oraz radny Krzysztof Gawenda.

Wyłoniony w przetargu wykonawca - Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „FIGLER” ze Zbrosławic - będzie miał 3 miesiące na realizację wszystkich zaplanowanych na placu zabaw robót. Obejmują one najpierw demontaż starych urządzeń, prace ziemne i montaż nowych urządzeń zabawowych:

  • wielofunkcyjnego zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią, piaskownicą, ścianką wspinaczkową,
  • huśtawek,
  • bujaka,
  • labiryntu,
  • ławek i koszy na śmieci.

Plac zabaw zostanie również doświetlony trzema latarniami.

Nawierzchnia całego placu zabaw zostanie podzielona na trzy części: piaszczystą, z płyt gumowych oraz trawiastą, a teren będzie ogrodzony.

Odpady komunalne Bytom

Może Cię zainteresować:

Spór o opłatę za odpady w Bytomiu. Ratusz nie zamierza zwracać pieniędzy mieszkańcom

Autor: Michał Wroński

28/07/2023

Remont dachu muszli

Może Cię zainteresować:

"Perełka" wśród muszli. Zakończył się remont bytomskiego amfiteatru w Parku Miejskim [ZDJĘCIA]

Autor: Redakcja Bytomski

27/07/2023

Panattoni park bytom weglowa

Może Cię zainteresować:

Panattoni uzyskało finansowanie na wielkie centrum logistyczne w Bytomiu

Autor: Redakcja Bytomski

24/07/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon