Impreza techno w gmachu zabytkowej bytomskiej poczty

Impreza techno w gmachu Poczty Głównej to kolejna inicjatywa ASID w Bytomiu. Wcześniej rave odbył się pod Szybem Krystyna, a sety z Elektrociepłowni Szombierki można znaleźć na YouTube. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów.

Wnętrza Poczty Głównej w Bytomiu już w sobotę, 20 listopada, wypełni muzyka techno. Impreza odbędzie się na tyłach, które jeszcze nie zostały wyremontowane. Cała przestrzeń zostanie podzielona na dwa poziomy - muzyczny na parterze oraz strefę relaksu w piwnicy.

Za całość odpowiada stowarzyszenie ASID, organizujące ravy - imprezy z muzyką elektroniczną - w zabytkowych i zapomnianych przestrzeniach.

ASID w Bytomiu przeprowadziło wcześniej wielką imprezę techno przy Szybie Krystyna KWK „Szombierki”, a także nagrało serię muzycznych setów wewnątrz Szybu Krystyna oraz Elektrociepłowni Szombierki.

Lista artystów, którzy zagrają 20 listopada zostanie ogłoszona wkrótce, podobnie jak początek sprzedaży biletów.

Bytomska poczta to zabytek. "Bytomianie pamiętają międzymiastowe"

Gmach Poczty Głównej przy ul. Piekarskiej oddano do użytku w 1908 roku. Został wybudowany w stylu neorenesansowym, za projekt odpowiadał Ewald von Rechenberg. Na fasadzie budynku możemy podziwiać m.in. płaskorzeźby przedstawiające historię poczty, a także zwierzęta, fantastyczne postacie i ludzi. Oryginalne wnętrza nie zachowały się, ponieważ w latach 50. obiekt przeszedł przebudowę.

"Wielu mieszkańców Bytomia pamięta jeszcze czasy, kiedy budynek należał do Telekomunikacji Polskiej, a na parterze obiektu działała centrala telefoniczna skąd można było wykonać międzymiastowe lub międzynarodowe połączenie" - wspomina biuro prasowe Urzędu Miasta Bytom.

Na początku 2014 roku Poczta Polska przeniosła swoją placówkę do Agory, a kilka miesięcy później budynek został sprzedany firmie KBP BWI Polska, która zaczęła generalny remont. Obecnie wewnątrz znajdują się biura, planowane jest także stworzenie mieszkań. Gmach znajduje się w rejestrze zabytków województwa śląskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon