Akcja „Prędkość” w Bytomiu 1 lipca 2024 r.. Policyjna akcja służąca poprawie bezpieczeństwa

W całej Polsce wczoraj, w poniedziałek 1 lipca były prowadzone policyjne działania pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie przepisów, ale i uprzedzanie, i uczenie kierowców o negatywnych skutkach przekraczania prędkości.

Jednym z miast, w których przeprowadzono taką akcję, był Bytom. Od rana do nocy mundurowi kontrolowali prędkość samochodów, a kiedy trzeba było, wymierzali również sankcje. Pomagała im w tym specjalna, słynna grupa „Speed”, mająca za zadanie zwalczać szczególnie niebezpieczne i brawurowe zachowania kierowców. Grupa „Speed” zajmuje się głównie tymi kierującymi, którzy przekraczają prędkość co najmniej o 50 km/h w obszarze zabudowanym – a przypomnijmy, w takich warunkach prawo jazdy odbierane jest na 3 miesiące.

Policjanci w Bytomiu pomiarów dokonywali na dwa sposoby; „tradycyjnie” stojąc przy drodze z fotoradarem, ale także wykorzystując radiowozy z wideorejestratorami, te stały przy szczególnie drażliwych miejscach pokroju przejść dla pieszych.

W sumie przez cały poniedziałek odnotowano 105 przypadków przekroczenia prędkości. Wystawiono 83 mandaty, 4 sprawy znajdą swój finał w sądzie, ale z drugiej strony – zastosowano aż 31 pouczeń.

Z drugiej strony popełniono 118 wykroczeń, najwięcej (88) dotyczyło przejść dla pieszych, mamy tu na myśli wyprzedzanie w ich obrębie, czy celowe przyspieszanie przed nimi.

Dla dwojga kierujących dzień wczorajszy zakończył się bez prawa jazdy, jeden kierowca przekroczył limit punktów karnych, natomiast kierująca prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu.

W całym województwie śląskim 1 lipca doszło łącznie do 1 wypadku drogowego (zginęła 1 osoba) i 148 kolizji. Zatrzymano 14 nietrzeźwych kierowców.

Bytomskie Przedsiebiorstwo Komunalne

Może Cię zainteresować:

Zarzuty dla dwójki byłych członków zarządu Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

Autor: Michał Wroński

02/07/2024

Nalot na nielegalną fabrykę papierosów w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

W Bytomiu namierzono nielegalną wytwórnię papierosów. Służby zrobiły nalot

Autor: Redakcja Bytomski

29/06/2024

Wiadukt Chorzowska Bytom

Może Cię zainteresować:

Bytom. Remont wiaduktu kolejowego nad ul. Chorzowską. Utrudnienia, objazd

Autor: Wojciech Sontowski

29/06/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon